Čínský soud zakázal prodej některých telefonů iPhone

Washington/Peking 10. prosince (ČTK) – Čínský soud na žádost výrobce čipů Qualcomm zakázal dovoz i prodej některých telefonů iPhone od společnosti Apple. Ta nicméně uvedla, že zákaz se týká pouze telefonů se staršími verzemi operačního systému. Všechny modely telefonů iPhone tak podle ní zůstanou na čínském trhu v prodeji, a to s novějším softwarem, napsala agentura Reuters.
Soud dospěl k závěru, že Apple porušil dva softwarové patenty společnosti Qualcomm. Soudní rozhodnutí je součástí celosvětového sporu mezi oběma americkými podniky ohledně licenčních poplatků, které si Qualcomm účtuje za používání svých technologií. „Apple nadále těží z našeho duševního vlastnictví a odmítá nám to kompenzovat,“ uvedl výkonný viceprezident společnosti Qualcomm Don Rosenberg.
Rozhodnutí soudu se týká patentů souvisejících s úpravou fotografií a správou aplikací vyžívajících dotekový displej. Telefony iPhone se nyní prodávají s operačními systémem iOS 12, který podle Applu tyto patenty neporušuje, píše server CNBC.
„Snaha Qualcommu zablokovat naše produkty je dalším zoufalým krokem firmy, jejíž nezákonné praktiky čelí vyšetřování ze strany regulátorů po celém světě,“ uvedla společnost Apple. „Všech modely iPhonů zůstávají pro naše zákazníky v Číně dostupné,“ dodala.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *