Libra na pětiměsíčním minimu

Zejména poslední prohlášení jednoho z kandidátů na nového premiéra britské vlády, Borise Johnsona, poslalo hodnotu libry k pětiměsíčnímu minimu. Johnson, jakožto jeden z nejvážnějších kandidátů, se nechal slyšet, že stane-li se premiérem, Británie opustí Evropskou unii 31. října letošního roku, a to buď s dohodou nebo bez ní. Scénář o odchodu Británie z EU bez dohody je tedy stále jednou z možných variant, jak celý Brexit dopadne. O novém lídrovi bude rozhodnuto na konci července. Na dojednání dohody tedy zbyde jen pár měsíců.

Hodnota libry nejprve vůči dolaru oslabila na své pětiměsíční minimum a měnový pár GBP/USD se obchodoval v poměru 1.2507. Měnový pár EUR/GBP se obchodoval v poměru 89.72. Koncem týdne se však libra odrazila od svého minima a vůči dolaru posílila o 0,4 procenta, kdy měnový pár GBP/USD se obchodoval v poměru 1.2712. K euru libra na konci týdne posílila o 0,24 procenta a měnový pár EUR/GBP se obchodoval v poměru 89.52.

Bude-li stále hrozit riziko Brexitu bez uzavřené dohody, zůstane hodnota libry vůči dolaru stále pod psychologickou hranicí 1.30 (GBP/USD).

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *