Řecko kvůli koronaviru zavřelo školy ve třech provinciích

Řecké úřady kvůli šíření nového koronaviru nařídily zavřít všechny školy, sportovní centra, kina a divadla ve třech provinciích na západě země. Opatření platí ode dneška zatím na 48 hodin, informoval v noci na dnešek server Greek Reporter.

K preventivnímu opatření přistoupily řecké úřady poté, co se v oblasti potvrdil případ nákazy koronavirem. Infikovaný muž, který se nedávno vrátil z Izraele a Egypta, je hospitalizován ve městě Patras. Právě v této oblasti (provincie Achaia) bylo nařízeno zavření škol, stejně jako v provinciích Elida a Zakynthos. Dnes byl oznámen druhý případ ve městě Patras, jde o příbuzného prvního nakaženého v Patrasu.

Řecko má zatím deset potvrzených případů nemoci COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje. První případ se v Řecku potvrdil 26. února, a to u 38leté ženy ze Soluně, která se krátce předtím vrátila ze severoitalského Milána. Soluň je na severovýchodě země, tedy v oblasti, kam se nyní snaží dostat tisíce migrantů z Turecka.

Pod drobnohledem řeckých úřadů je nyní i výletní loď MSC Opera, která je na cestě k řeckému ostrovu Korfu. Kapitán lodi dvě tisícovky pasažérů informoval, že u jednoho z cestujících, který se vylodil 28. února v italském přístavu Janov, byla později potvrzena nákaza koronavirem. Šlo o muže z Rakouska.

Stále čekáme na další pokyny od rakouských zdravotnických úřadů a jsme ve styku s řeckými úřady. Přesto už jsme přijali řadu preventivních opatření, abychom zajistili bezpečnost cestujících,“ uvedl kapitán Pietro Esposito. Cestující, kteří vystoupili při středeční zastávce v Aténách, aby si prohlédli město, se museli vrátit zpět na loď. Podle provozovatele lodi, firmy MSC Cruises, zatím není na palubě nikdo, kdo by měl zdravotní problémy nebo příznaky naznačující možnou nákazu.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *