china

Čína uvolňuje měnovou politiku, ale zpřísňuje podmínky online bankovních úvěrů

Čínská centrální banka v neděli oznámila, že svou makroobezřetnostní politiku bude provádět více flexibilně s ohledem na průběh hospodářského cyklu. Cílem je podpořit ekonomiku a eliminovat finanční rizika, která by mohla její zotavení podkopat.

People´s Bank of China (PBOC), čínská centrální banka, bude pokračovat ve snižování úrokových sazeb pro poskytování půjček bankovnímu sektoru. Stejně tak se PBOC chystá provádět intervence na devizovém trhu tak, aby čínský jüan zůstal stabilní a zároveň na takové hodnotě, která bude čínské ekonomice vyhovovat. Současně hodlá čínská centrální banka pumpovat prostřednictvím nákupu dluhopisů peníze do ekonomiky, čímž chce podpořit likviditu firemního sektoru.

Na druhé straně ovšem dochází ke zpřísnění podmínek pro poskytování půjček přes online bankovnictví. Půjčky, které jsou poskytnuty přes internet totiž nebude nově možné využít k nákupu majetku, akcií, dluhopisů nebo finančních derivátů. Nařízení vydala Čínská komise pro regulaci bankovnictví a pojišťovnictví. Kromě toho by online půjčka pro jednoho klienta mohla dosahovat maximálně 200 tisíc jüanů, což je něco přes 28 tisíc dolarů. Regulátor tak chce snížit rizika, kterým nyní čelí finanční sektor v souvislosti s ekonomickým zpomalením.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *