Apple obhájil svou pozici

 

Apple (NASDAQ: AAPL)

  • Apple klesl z maximálních cen 325 USD (20. 2 2020) o 35 % na 212 USD (23. 3. 2020)
  • Dokázal se ale vrátit na téměř celou svou původní hodnutu, momentální cena je 323 USD (3. 6. 2020)
  • V roce 2019 akcie vykázaly 90% nárůst
  • Hospodářské výsledky překonaly očekávání, nezastavil je ani koronavirus
  • Apple představil inovativní notebook Macbook Pro a dostupný telefon iPhone SE

Tržby Applu a jeho dividendy akcie dne 30. 4. 2020 překonaly I přes nepříznivý vliv koronaviru očekávání. Byly dokonce vyšší než v prvním kvartálu minulého roku. Většině firem se toto nepovedlo. Apple navíc zvládl představit nové produkty, a to inovovaný Macbook Pro a dostupný iPhone SE. Právě díky novému telefonu si Apple slibuje zvýšený prodej produktů, je totiž levnější a cílí tak na širší segment zákazníků.

Akcie velké části firem na rozdíl od Applu stále nedosahují svých maxim jako na konci února. Ten za dva měsíce zvládl zvrátit pokles a vrátit se na původní hodnotu, čímž vykázal 50% růst. Každý, kdo se rozhodl chopit se šance a nakoupil akcie, si dnes může poblahopřát. Ostatní by se měli poohlédnout po akciích firem, které se stále pohybují hluboko pod svými maximálními cenami.

Apple tak obhájil svou stabilní pozici a potenciál dalšího dlouhodobého růstu. Tímto a také tím, že firma vyplácí dividendy ve výši 6 % (vzhledem k ceně nákupu do 30. 7. 2019), potvrzuje Apple titul firmy, kterou by v portfoliu měl chtít mít každý investor.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *