Čína povolí více zahraničním aerolinkám lety do země

Čína povolí více zahraničním aerolinkám lety do země, protože zmírňuje zdravotní kontroly na onemocnění koronavirem. Dnes to podle agentury Reuters uvedl čínský úřad pro civilní letectví (CAAC). Oznámení přichází po středečním rozhodnutí Washingtonu, který od 16. června zakázal čtyřem čínským aerolinkám lety do Spojených států jako odvetu za čínská omezení amerických leteckých dopravců.

Čínský úřad pro civilní letectví (CAAC) povolil vybraným zahraničním aerolinkám obnovit od 8. června jednou týdně lety do čínských měst podle jejich výběru. Úřad mezinárodní lety koncem března omezil kvůli obavám, že by zahraniční cestující mohli do země přivážet nemoc covid-19.

USA svůj středeční krok, který se týká aerolinek Air China, China Eastern Airlines, China Southern Airlines a Xiamen Airlines, zdůvodnily neochotou Pekingu povolit americkým leteckým společnostem United Airlines a Delta Air Lines obnovit lety do Číny. Peking nově povolil obnovení jednoho letu týdně jen těm společnostem, které spojení s Čínou přerušily po zavedení březnových kontrol. United a Delta ale přestaly do Číny létat už předtím.

CAAC uvedl, že všechny aerolinky budou moci počet letů do Číny zvýšit maximálně na dva týdně, pokud se u jejich pasažérů po tři týdny po sobě neprokáže pozitivní test na koronavirus. Naopak pokud bude pozitivně testovaných více než pět cestujících z jednoho letu, bude povolení na týden přerušeno. CAAC podle Reuters čelí kritice, že jeho politika vedla k obrovskému nárůstu cen letenek, které prodražují cesty domů Číňanům pobývajícím v zahraničí.

Mezi Čínou a Spojenými státy sílí napětí kvůli okolnostem pandemie a novému bezpečnostnímu zákonu pro Hongkong, který minulý týden schválil čínský parlament. Dlouhodobé neshody mezi oběma největšími světovými ekonomikami panují kvůli statutu Tchaj-wanu, mezinárodnímu obchodu, lidským právům a technologiím.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *