Herní průmysl v čele

ATVI (NASDAQ)

  • V čele indexu S&P 500 jsou akcie ATVI s 19 %, přestože index klesl o 4 %. (yahoofinance.com)
  • Společnost Activision Blizzard za poslední rok dosáhla na tržby v hodnotě 6,5 miliard USD. (investors.com)
  • Investiční banka Berenberg změnila svoje doporučení z HOLD na BUY (finviz.com)
  • Wells Fargo udává cílovou cenu akcií na 75 USD, což otevírá prostor k 10% růstu. (finviz.com)
  • Odhady zisku společnosti byly v prvním čtvrtletí roku překonány. (investors.com)

Odvětví videoher získalo výhodu nad ostatními podniky, které se věnují zábavě. Výzkumná společnost Newzoo vydala zprávu, podle které by měl globální trh videoher dosáhnout tržeb 159,3 miliard USD. Tato částka je bezmála čtyřnásobná v porovnání s tržbami filmového průmyslu a téměř třínásobná proti hudebnímu průmyslu z roku 2019, tedy absolutně 43 miliard USD a 57 miliard USD.

Uživatelská základna byla rozšířena mimo jiné díky technologickým pokrokům. Technavio, společnost zaměřená na monitoring trhu s herními softwary, uvedla předpoklad, dle kterého by měl trh od roku 2O2O do roku 2024 narůst o 65,19 miliard USD, což je CAGR přes 10 %.

Spotřebitelské výdaje vynaložené na videohry dosáhly v USA v prvním čtvrtletí roku 2020 10,86 miliard USD, což je rekordní částka, meziročně se jedná o 9% zvýšení v celé herní konzoli a obsahu PC, mobilních zařízeních a předplatném výdaje včetně kategorií HW a příslušenství.

Herní průmysl v USA také zaznamenal nevídané prodeje HW, SW, příslušenství a herních karet v dubnu 2008, který dosáhl 1,5 miliardy USD (meziroční nárůst o více než 73 %). Rekordní tržby v USA do té doby byly 1,2 miliardy USD.

Této úspěšné vlny plně využila společnost Activision Blizzard s akciemi Blue Chip, které překonávají indexy. V záloze má firma připraveno také několik novinek, které mají ohromit ostatní hráče.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *