British American Tobacco uvádí na trh novou generaci e-cigaret Vype ePod Kompaktní novinka chce uspokojit i poptávku uživatelů po zakázaných cigaretách s příchutí

Austrálie zakáže dovoz e-cigaret a nikotinových náplní do nich

Éra elektronických cigaret v Austrálii pravděpodobně končí. Vláda se rozhodla ještě více zpřísnit pravidla týkající se této náhražky klasických cigaret, informoval zpravodajský server news.com.au.

Od 1. července chce australská vláda zakázat dovoz e-cigaret i nikotinových náplní. V současnosti už všechny australské státy a teritoria zakazují prodej elektronických cigaret a náplní, což znamená, že si je lidí musí dovážet nebo objednávat z ciziny. Jediným způsobem, jak v budoucnu obejít zákaz, bude předpis na e-cigarety od lékaře.

Legálnost e-cigaret se v různých zemích světa liší. V řadě států jsou pokládány za účinný nástroj, jak odvést kuřáky od tradičních cigaret. Britská Národní zdravotní služba (NHS) je doporučuje lidem, kteří chtějí přestat kouřit, společně s poradenstvím. „E-cigarety nejsou úplně bez rizika, ale představují malý zlomek rizika běžných cigaret, uvádí NHS.

Někteří zdravotní experti ale věří, že e-cigarety mohou lidi přilákat ke kouření, anebo je ponouknout, aby kouřili dál.

Chystaný australský zákaz bude v platnosti 12 měsíců, během nichž poběží veřejné konzultace o regulaci nikotinových produktů v rámci australské vládní regulační agentury TGA. Konečné rozhodnutí o osudu e-cigaret padne v roce 2021.

Australská lékařská asociace (AMA) nejnovější vládní krok uvítala. „Nikotin je vysoce návyková látka a neexistuje množství užívání tabáku, které by bylo bezpečné,“ řekl viceprezident AMA Chris Zappala. E-cigarety podle něj nejsou zdravou alternativou kouření.

 

Zdroj: ČTK

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *