Hongkong

Obyvatelé Hongkongu převádějí majetek do stablecoinů

Nový bezpečnostní zákon, který začal v Hongkongu platit na konci června, má nečekané důsledky. Obyvatelé bývalého britského závislého území začali převádět svá aktiva do stablecoinů. Bojí se totiž, že by jim čínská vláda mohla sáhnout na majetek.

Bezpečnostní zákon dává čínské vládě pravomoc zkonfiskovat majetek občanům a organizacím, na které upadne podezření, že tento nový bezpečnostní zákon porušují. Data ukazují, že obyvatelé Hongkongu ve větší míře převádějí svá finanční aktiva do stablecoinů právě proto, aby se možným dopadům nové legislativy vyhnuli. Na majetek umístněný v kryptoměnách je totiž i čínská vláda krátká.

Úprk do stablecoinů začal už v průběhu června a vyvrcholil na jeho konci, kdy se denní průměrný objem hongkongských dolarů převedených to stablecoinů navázaných na americký dolar více než dvojnásobil.

Podle analytiků je pravděpodobné, že stablecoiny ve větší míře využívají také obyvatelé pevninské Číny, které je využívají k majetkovému přesunu za hranice. Jakmile totiž Číňané vyvádějí více než ekvivalent 50 tisíc dolarů ročně, musí mít povolení od čínské centrální banky. Pokud k převodu peněz použijí stablecoiny, státnímu dozoru uniknou. Dá se proto očekávat, že objem převodů peněz do stablecoinů v této části světa i nadále poroste.

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *