dolar

Dolar klesl na dvouleté minimum, čeká se na závěry zasedání Fedu

Americký dolar dnes klesl na dvouleté minimum. Investoři čekají na závěry dvoudenního zasedání americké centrální banky (Fed). Mají za to, že Fed před zvýšením úrokové sazky nechá růst inflaci více, než se původně čekalo, a to vyvolává obavy, že by se mohla snížit pozice dolaru jako rezervní měny.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 18:30 SELČ ztrácel 0,3 procenta na 93,45 bodu. Dříve v průběhu obchodování klesl na 93,39 bodu, minimum od června 2018.

Euro si k dolaru ve stejnou dobu připisovalo bezmála půl procenta na 1,1770 USD. Vzhledem k japonskému jenu, jenž je považován za bezpečnou měnu, dolar odepisoval 0,1 procenta a pohyboval se kolem 105,01 JPY. Dříve během obchodování klesl dolar vůči jenu na čtyřměsíční minimum, konkrétně na 104,81 JPY.

Očekává se, že americká centrální banka ponechá svou základní úrokovou sazbu poblíž nuly. V polovině března ji měnový výbor Fedu snížil o jeden procentní bod do pásma 0 až 0,25 procenta.

K oslabování dolaru dále přispívá přibývání nově nakažených koronavirem ve Spojených státech i v ostatních částech světa. „Výhled dolaru zůstává slabý vlivem odlišného vývoje pandemie v USA a Evropě,“ konstatoval analytik Commerzbank Ulrich Leuchtmann.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *