Dolar zastavil propad. Investoři jsou před zahájením výsledkové sezóny optimističtí

Americký dolar během pondělního obchodování zpočátku mírně oslaboval, pak ale umazal ztráty. Zastavil tak několikadenní propad a vyvezl se na vlně optimistických očekávání týkajících se americké ekonomiky.

Index amerického dolaru vůči koši šesti hlavních světových měn nejprve oslaboval, aby během pondělního odpoledne skoro všechny své ztráty umazal. Dolar nakonec skončil slabší jen o sedm setin procenta. Fakticky tak zastavil několikadenní propad. Investoři totiž začali kupovat aktiva denominovaná v rizikovějších měnách, jelikož uvěřili, že koronavirová pandemie již kulminovala.

Jenže v pondělí odpoledne kalifornský guvernér Gavin Newsom představil poměrně tvrdá protiepidemická opatření, která se budou vztahovat na koronavirem nejvíce postižené okresy Kalifornie. Nově se musí uzavřít restaurace, kostely, posilovny nebo kadeřnické salóny. Dolar na to zareagoval posílením, jelikož investoři jej začali upřednostňovat před rizikovějšími aktivy, jako jsou například akcie.

Pomohla mu také očekávání spojená s nadcházející výsledkovou sezónou, kdy jednotlivé firmy budou zveřejňovat svá finanční data za druhý kvartál. Během tohoto týdne rovněž dojde ke zveřejňování indikátorů, jež napoví, v jakém stavu se nachází americké hospodářství.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *