bitcoin

Zachytili jsme kryptoměnové účty teroristů, hlásí americké ministerstvo spravedlnosti

Miliony dolarů a stovky kryptoměnových účtů, které patří několika organizacím, jež mají ve Spojených státech statut teroristických. Takovým úlovkem se ve čtvrtek pochlubilo americké ministerstvo spravedlnosti.

Úřad tvrdí, že se mu podařilo odhalit financování teroristických kybernetických kampaní, za nimiž stály organizace Al-Káida, Hamás a Islámský stát. Ministerstvo spravedlnosti se snaží zabavit Bitcoiny ze 155 adres v objemu několika milionů dolarů. Al-Káida a další teroristické skupiny provozují podle ministerstva síť na praní špinavých peněz. K tomu využívají kanály aplikace Telegram a dalších platforem sociálních médií. Pomocí nich také získávaly Bitcoiny na financování dosažení svých teroristických cílů.

Americké ministerstvo spravedlnosti také uvedlo, že zmíněné teroristické skupiny se běžně vydávají za charitativní organizace, čímž snáze oslovují potenciální dárce. Finance byly také posílány na dárkové karty nebo na jiné platformy pro zprostředkování platebního styku. Vyšetřovatelé sledovaly peněžní bitcoinové toky posledních osmnáct měsíců a využívali k tomu nástroje jako Chainalysis nebo Excygent.

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *