akcie

Asijské akcie v pondělí posilovaly

Šanghaj, Hongkong i Tokio zažily dobrý start do nového týdne. Akcie na hlavních asijských trzích posilovaly nejčastěji jedno až dvě procenta. Vzhůru jim pomohly finanční a realitní tituly.

Zřejmě nejvíce překvapil dílčí index tokijské burzy Nikkei 500, který od počátku roku zpevnil téměř o osm procent. Index, který zahrnuje převážně japonské technologické tituly dokonce ve výkonnosti od začátku letošního roku překonal americký index S&P 500. Celkový index japonské burzy pak v pondělí zpevnil o 1,3 procenta.

Podobně optimistický strat do nového týdne za sebou mají také akcie v Hongkongu. Index Hang Seng přidal také více než jedno procento. Vzhůru jej táhly akcie finančních a realitních společností. Hongkongská burza se ale celkově vezla na vlně optimismu akciových trhů v Číně. Burza v Šanghaji přidala sice přidala jen 0,3 procenta, výsledek byl ale ovlivněn americkými restrikcemi na čínského výrobce čipů, společnost SMIC.

Čínské akcie tak posilovaly hlavně díky realitnímu a zdravotnickému segmentu. Vzhůru jim pomohla také aktuální makroekonomická data. Čínské hospodářství totiž podle předběžných odhadů zesiluje svoje zotavení po úderu koronavirové krize.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *