Bitcoin do deseti let za 400 tisíc dolarů, předpovídá zpráva

Je nepravděpodobné, že by byl dolar nahrazen Bitcoinem, myslí Marc Chandler

Podle jednoho nejuznávanějších globálních expertů na měny je velice nepravděpodobné, že by byl dolar coby rezervní měna v dohledné době nahrazen Bitcoinem.

Největší pojistkou pro setrvání dolaru v pozici nejvýznamnější rezervní měny světa americký vládní dluhopis. Podle Marca Chandlera je totiž tento cenný papír nejrozšířenější a nejtransparentnější vládní dluhopis na celém světě. „Nedovedu si představit, jak by mohl být dolar z této pozice vytlačen Bitcoinem,“ uvedl v interview pro portál Coindesk.com.

Dolar požívá výsady měny, kterou významné světové centrální banky používají jako aktivum pro uložení svých devizových rezerv. Dolar je také jedna z nejpoužívanějších měn v mezinárodním obchodě nebo pro financování mezinárodních toků kapitálu. Přestože americký dolar už není téměř padesát let krytý zlatem ani jiným drahým kovem, mnoho investorů na něho nahlíží, jako kdyby byl přinejmenším stejně kvalitním aktivem z hlediska uchování hodnoty jako zlato. A to i navzdory mimořádně uvolněné měnové politice Federálního rezervního systému nebo faktu, že se dolar aktuálně nachází vůči euru spíše na slabších úrovních. Podle Chandlera to na jeho názoru na dolar nic nemění.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *