bitcoin

Bitcoin se po více než měsíci přiblížil k 15 000 dolarům

Nejstarší kryptoměna Bitcoin se během víkendu opět dostala přes hranici jedenácti tisíc dolarů. Atakovala dokonce 11,5 tisíce, což je nejvyšší úroveň od 2. září. Tedy za více než pět týdnů.

Podle analytiků nyní na trhu s Bitcoinem převládá býčí nálada. Za tou stojí zejména zvyšující se pravděpodobnost, že se administrativě Donalda Trumpa podaří prosadit další fiskální stimulační balíček v objemu 1,8 bilionu dolarů. Americkou ekonomiku se také neustále snaží podporovat i Federální rezervní systém, jenž drží své klíčové úrokové sazby na technické nule a je připraven skupovat téměř jakékoli množství vládních dluhopisů.

Bitcoin v současné době těží také z posilování akcií nejen na newyorské, ale i na dalších významných světových burzách. Jen od pátku do neděle minulého týdne získal Bitcoin na hodnotě přes šest procent. Přestože se od něho už na jaře očekávalo, že začne masivně zpevňovat, hlavně díky takzvanému půlení, zatím investory příliš nepřesvědčil. Na druhé straně je třeba přiznat, že jeho cestu vzhůru narušila koronavirová pandemie. V tomto světle si Bitcoin vede celkem dobře. Od začátku letošního roku zpevnil o více než 57 procent.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *