Německé akcie klesly na čtyřměsíční minimum

Start do nového obchodního týdne nebyl úspěšný pro německé akcie. Hlavní index Frankfurtské burzy oslabil o 3,7 procenta, přičemž akcie nejhodnotnější evropské technologické společnosti SAP zažily doslova volný pád.

Akcie společnosti SAP ztratily během pondělního obchodování téměř 22 procent své hodnoty. Na vině je oznámení, podle něhož se společnost bude z koronavirového šoku vzpamatovávat podstatně déle, než se původně očekávalo. Akcionáři si také mohou pravděpodobně nechat zajít chuť na dividendu, protože SAP výrazně zhoršila střednědobý výhled své ziskovosti. SAP tak zažila svůj nehorší obchodní den za posledních 24 let.

SAP tak byla hlavním viníkem poměrně razantního poklesu indexu DAX Frankfurtské burzy, který ztratil 3,7 procenta. Je tak na svém čtyřměsíčním minimu. Klesl také panevropský akciový index STOXX 600 o necelá dvě procenta, přičemž index STOXX50E, který zahrnuje nejlepší tituly eurozóny oslabil o téměř tři procenta. Vedle neutěšených výsledků vybraných společností za třetí kvartál za poklesem evropských burz stojí nárůst nově potvrzených případů nákazy koronavirem. Zejména ve Francii a Španělsku. To způsobuje rostoucí nervozitu investorů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *