Hlavní asijské burzy s výjimkou Šanghaje posilují

Hongkong, Soul i Tokio zahájili nejen obchodní týden, ale i nový měsíc růstem. Indexy na hlavních asijských burzách se vydaly směrem vzhůru. Výjimkou je burza v Šanghaji, která pondělní obchodování zakončila kladnou nulou.

Tokijský burzovní index Nikkei v pondělí posílil o bezmála 1,5 procenta. Vymazal tak veškeré páteční ztráty a odrazil se z nejnižší úrovně za poslední dva měsíce. Vzhůru se Nikkei vydal díky výsledkové sezóně, kdy jednotlivé společnosti oznamují finanční data za třetí kvartál. A právě firmy, jejichž hospodaření se vyvíjí v souladu s ekonomickým cyklem pozitivně překvapily investory. Ukázalo se totiž, že se zotavují a některé dokonce zlepšují svůj celoroční výhled.

Podobně silně vzrostl také hlavní index akciového trhu v Soulu. Jeho růst o 1,46 procenta představuje největší denní přírůstek za více než dva měsíce. Burza pozitivně reagovala na data o čínské aktivitě v průmyslu, která se zvýšila nejrychleji za poslední dekádu, a to zejména díky domácí poptávce. Je až paradoxní, že šanghajská burza zaznamenala přírůstek jen o 0,02 procenta. Hongkongský index Hang Seng přidal navlas stejně jako burza v Soulu, tedy 1,46 procenta a rovněž byl tažen především příznivými daty z Číny.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *