Pandemie ničí Velkou Británii

Palantir Technologies Inc. (PLTR)

  • Společnost PLTR stanovila cílovou cenu svých akcií na 13 USD (tipranks.com)
  • Jefferies přidává k akciím PLTR hodnocení BUY (finviz.com)
  • Morgan Stanley přidává hodnocení Overweight k akciím PLTR (finviz.com)
  • Probíhá jednání mezi Palantir Technologies Inc. a vládou Spojeného království o podpoře sledování případů Covid-19 (bloomberg.com)
  • Systém PLTR je momentálně využíváno ke sledování kontaktů nakažených COVID- 19 například v Kolumbii (bloomberg.com)

Společnost Palantir Technologies Inc. jedná s vládou Velké Británie o podpoře sledování kontaktů nakažených s Covid-19. Ačkoli je systém ve Spojeném království již využíván, ještě nebyla uzavřena žádná smlouva, a ani jakákoli dohoda, která by představovala oficiální spolupráci. Palantir Technologies Inc. by se proto mohlo dostat lehce do problému.

Financial Times v minulost uvedl, že Palantir již jednalo o podpoře služeb sledování kontaktů ve Velké Británii. To však mluvčí Palantiru odmítá komentovat. Palantir již pomáhá několika tuctům zemí s tuzemskou analýzou dat spojených s pandemií koronaviru. Software společnosti zaznamenává hlášené případy, sleduje distribuci lékařského vybavení a předpovídá budoucí ohnisková místa.

Sledování kontaktů, které by varovalo lidi před možnou nákazou onemocněním Covid-19 by mohlo vézt k výraznému snížení počtu nových případů. Objevila se však i negativní odezva, která kritizuje sledování geografické polohy. To vyvolává obavy o soukromí. Spojené království již schválilo program test-and-trace. Tento software se však pod technickou výzvou zhroutil a vyústil ve zpoždění výsledků.

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *