Volkswagen

Volkswagen i Škoda měly v říjnu meziročně opět nižší odbyt

Po částečné zářijové stabilizaci zaznamenal koncern Volkswagen v říjnu meziroční pokles odbytu o 4,9 procenta, v regionu střední a východní Evropy odbyt klesl o 7,7 procenta. Automobilka Škoda, která je součástí Volkswagenu, zaznamenala meziroční pokles odbytu o 6,6 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné zprávy koncernu o dodávkách vozů zákazníkům.

Koncern se s nižším prodejem potýkal prakticky po celém světě s výjimkou tichomořského regionu s částí Asie, kde zaznamenal v říjnu meziroční nárůst odbytu o 3,3 procenta. Tento trh je ale s říjnovými 25.200 vozy dodanými zákazníkům pro Volkswagen nejmenší.

Na největším trhu, kterým je Čína včetně Hongkongu, dodal koncern v říjnu zákazníkům 376.500 vozů, což bylo meziročně o 3,3 procenta méně. V západní Evropě měla automobilka odbyt 280.500 vozů. To odpovídá meziročnímu poklesu o 6,4 procenta. Nejvyšší pokles zaznamenala v Severní Americe, odkud hlásí říjnový meziroční pokles 9,8 procenta.

S nižším odbytem se potýká i Škoda, která v říjnu dodala zákazníkům 98.300 aut, meziročně o 6,6 procenta méně. Růst naopak vykazuje automobilka Audi, která si v říjnu připsala meziroční růst o 9,8 procenta. V započítání odbytu od ledna do října má ale i Audi meziroční pokles, a to o 10,3 procenta. V případě Škody je v tomto období meziroční pokles 19,5 procenta, u značky Seat činí pokles 28,7 procenta.

Celý koncern od začátku roku do října dodal zákazníkům po celém světě 7,4 milionu vozů, loni za stejné období to přitom bylo 8,95 milionu aut. Meziroční pokles je tak 17,3 procenta. Agentura DPA poznamenala, že dnes zveřejněná bilance dokazuje, že krize vyvolaná pandemií nemoci covid-19 ještě neskončila.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *