Čína, Šanghaj

Akcie v Číně i Hongkongu v první obchodní seanci nového roku posílily

Hongkongské a čínské akcie během první obchodní seance roku 2021 zpevnily přibližně o jedno procento. Na čínských burzách posilovaly hlavně technologické tituly, v Hongkongu pak průmyslové firmy a společnosti zpracovávající vstupní suroviny.

Hlavní index šanghajské akciové burzy posílil o 0,9 a index CSI300 sdružující takzvané bluechips dokonce o 1,1 procenta. Nejvíce zpevňoval index mapující technologický segment trhu, který přidal bezmála čtyři procenta. Index STAR50 pak přidal mírně přes dvě procenta. Investoři do nového roku vstoupili plni optimismu, když očekávají, že druhá nejsilnější ekonomika světa se vrátí k podobně masivnímu růstu jako před propuknutím koronavirové pandemie.

Hongkongský index Hang Seng zpevnil o 0,9 procenta na 27 472,81 bodu, což je nejvyšší hodnota od února loňského roku. Tahounem burzy v Hongkongu byl průmyslový sektor, který přidal 3,3 procenta, a společnosti zpracovávající suroviny, které zpevnily o 4,7 procenta. Investoři znovu přišli na chuť tradičním společnostem, jelikož věří, že se globální ekonomika začne brzy vzpamatovávat z krize. Naznačila to už prosincová data za čínský průmyslový sektor.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *