Burza v Hongkongu v úterý oslabila. Kvůli napětí mezi USA a Čínou

Hongkongské akcie v úterý oslabovaly pod vlivem přetrvávajícího obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou, ale i kvůli zhoršující se epidemické situace právě v USA. Dolů šly trhy také v jiných asijských zemích.

Burzovní index Hang Seng na hongkongské burze stál v čele oslabení akciových trhů, k němuž došlo na několika burzách v Asii. Hang Seng ztratil bezmála 0,8 procenta, a ukázal tak směr i dalším. Ke konci úterního obchodování však jeho pád překonal soulský index KOSPI, který oslabil o 1,6 procenta. Mírně klesly také akcie v Šanghaji nebo Tokiu.

Na vině je především další vyostření americko-čínských obchodních a politických vztahů poté, co Spojené státy uvalily finanční sankce na některé čínské představitele. To zvýšilo nervozitu na trzích v obavách před dalším vystupňováním obchodního napětí mezi dvěma největšími ekonomikami světa. Sankce navíc přišly bez předchozího varování a čínské ministerstvo zahraničí už americkou stranu vyzvalo, aby od opatření upustila.

Vedle toho došlo ke zhoršení epidemické situace v USA, ale právě také v Jižní Koreji, kde se počet nově potvrzených nákaz koronavirem zvýšil. Nárůst by měl pokračovat i během následujícího týdne.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *