japonsko

Akciové trhy v Asii počátkem posledního lednového týdne zpevňovaly

Tokio, Soul, Hongkong i Šanghaj hlásí začátek posledního lednového týdne růst na vlně optimismu. Nejvíce zpevnil hongkongský index Hang Seng, který přidal bezmála 2,5 procenta. Naopak tokijský Nikkei přidal 0,67 procenta.

Akcie v Hongkongu posílily o 2,4 procenta, když zaznamenaly masivní nárůst zájmu investorů z pevninské Číny. Index Hang Seng se dostal až na hodnotu 30 159 bodů. Tahounem se staly technologické tituly, které zpevnily o 4,5 procenta. Největší nárůst hodnoty zaznamenaly akcie holdingu Tencent, které během pondělního obchodování přidaly bezmála 11 procent.

K podobně silnému růstu došlo také na burze v Soulu, jejíž hlavní index KOSPI přidal 2,18 procenta a několikrát tak převýšil páteční pokles. Mezi nejvíce posilující tituly na soulské burze patřily akcie Samsung Electronics a SK Hynix, které zpevnily o 3, respektive 5,1 procenta. V Soulu ještě doznívalo nadšení z avizovaného plánu amerického prezidenta Joea Bidena na prosazení masivního balíku pro podporu ekonomiky.

Rostly také akcie v Šanghaji a Tokiu. Šanghajský index CSI300 mapující vývoj takzvaných blue chips posílil o rovné procento, nejlépe se dařilo spotřebitelskému segmentu, jenž posílil o 4,7 procenta. Tokijský index Nikkei přidal jen 0,67 procenta.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *