dolar

Americký dolar v pondělí posílil potřetí v řadě. Investoři jsou napnutí kvůli Fedu

Dolar má za sebou třetí seanci v řadě, během níž posílil. Důvodem je částečně zavírání krátkých pozic na americkém dolaru, částečně rostoucí napětí před plánovaným zasedáním Federálního rezervního systému.

Dolarový index, který vyjadřuje kurs americké měny vůči koši šesti významných světových měn, posílil v pondělí o 0,1 procenta. Dolar byl podpořen zejména zmenšujícím se objemem sázek na jeho oslabování, když docházelo k uzavírání mnoha krátkých pozic vůči němu. U investorů se také stupňuje očekávání, že ze zasedání Fedu, jež je plánováno na tento týden, se ozve optimistický tón ohledně vývoje americké ekonomiky.

Rostoucí důvěra v dolar je v posledních dnech posílena také rostoucím výnosem z desetiletých vládních dluhopisů a v neposlední řadě nejistotou vyplývající z plánovaných zasedání centrálních bank Velké Británie a Japonska. Fed, Bank of England a Bank of Japan totiž mohou udat směr, kterým se v příštích týdnech začnou ubírat úrokové sazby v hlavních světových ekonomikách. Očekávání jejich růstu se tak promítá už nyní do posilujícího amerického dolaru.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *