dolar

Globální optimismus americkému dolaru nesvědčí. Dostal se na dvoutýdenní minima

Americký dolar téměř umazal zisky posledních dvou týdnů. Na světových trzích totiž zavládl optimismus, který investory přiměl k nákupu rizikovějších měn i aktiv.

Optimistická očekávání jdou na vrub pokroku v očkování, kterého se daří dosáhnout Velké Británii, nebo americkému fiskálnímu stimulačnímu balíku v objemu 1,9 bilionu dolarů. Britská libra reagovala posílením vůči dolaru až na 1,39 dolaru za libru. Na tuto hodnotu se libra dostala poprvé za poslední tři měsíce.

Vůči dolaru získávalo také euro, které jen během pondělí posílilo o 0,1 procenta. Za celý uplynulý týden pak získalo už 0,6 procenta. Z hlavních měn se dolaru podařilo naopak posílit vůči jenu nebo čínskému jüanu. Dolarový index však během pondělí ztratil 0,1 procenta.

Investoři ale za dolary kupovali nejen cizí měny, ale také například kryptoměny nebo komodity. Zkrátka cokoli, co zaručovalo vyšší výnos současně za přijatelného zvýšení rizikovosti takové investice. Bitcoin se v noci na pondělí středoevropského času přiblížil na dohled hranici 50 tisíc dolarů, aby krátce poté prudce oslabil a následně většinu ztráty umazal.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *