dolar

Americký dolar v pondělí mírně ztrácel. Nejvíce vůči svému australskému jmenovci

Rodina méně významných světových měn během pondělí získávala zpět ztracenou půdou pod nohama při obchodování s americkým dolarem. Nejvíce vůči němu získávaly australský a novozélandský dolar.

Americký dolar zpočátku ztrácel zejména na asijských trzích. Příčinou byl optimismus investorů na dluhopisových trzích. Výnosy bondů totiž začaly stoupat v očekávání rychlejšího oživení globální ekonomiky v příštích měsících tohoto roku. To ovšem vyvolávalo prodejní tlaky na měnových trzích, kdy poptávku po dluhopisech nejvíce pociťoval právě americký dolar.

Australský a novozélandský dolar vůči americkému shodně posílily o 0,6 procenta. Je ovšem nutné poznamenat, že v obou případech jde do jisté míry také o korekce předchozích propadů. Australský dolar koncem minulého týdne ztratil přes dvě procenta své hodnoty, novozélandský necelá dvě procenta.

Euro vůči dolaru zpevnilo o 0,2, japonský jen o 0,1 procenta. Také euro umazávalo své předchozí ztráty a pondělní obchodování zakončilo na kursu 1,2091 dolaru za euro. Prudší pohyby na euro-dolarovém trhu v nejbližších dnech zřejmě nenastanou, protože jak Fed, tak ECB zatím nesignalizují změny ve své politice.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *