Euro zpevnilo vůči jenu, libře i švýcarskému franku. Posílil i dolar

Měna evropské měnové unie zažila dobrý start do posledního týdne roku 2020. Euro totiž posílilo vůči japonskému jenu, britské libře i švýcarskému franku. Nad jeho síly byl pouze americký dolar, který těžil z podpisu fiskálního balíčku prezidentem Donaldem Trumpem.

Přestože Velká Británie a Evropská unie mezi sebou nakonec dosáhly dohody ohledně uspořádání vzájemných vztahů po skončení přechodného období po brexitu, britská libra vůči euru během pondělního obchodování oslabovala. Euro na ni získalo rovné procento. Takový vývoj může působit překvapivě, ovšem podle analytiků můžeme na trhu stále vidět doznívající zakomponování rizika tvrdého brexitu do vývoje na devizovém trhu mezi eurem a librou.

Euro ale zpevňovalo také vůči japonskému jenu, na který získalo bezmála půl procenta. Pozice neuhájil ani švýcarský frank, vůči němuž se euro ocitlo na sedmiměsíčním maximu. Ještě před uzavřením obchodování ale euro část svých zisků vůči švýcarskému franku umazalo.

Pouze americký dolar dokázal v pondělí euro porazit, když vůči němu zpevnil o 0,1 procenta. Dolaru pomohla zpráva o podpisu fiskálního stimulačního balíčku prezidentem Donaldem Trumpem.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *