Volkswagen čeká oživení, chce zdvojnásobit prodej elektromobilů

Německý automobilový koncern Volkswagen očekává, že v nadcházejících letech zlepší hospodaření, díky nižším nákladům počítá s růstem ziskové marže. V letošním roce také plánuje více než zdvojnásobit odbyt elektromobilů, a to na jeden milion. Uvedl to dnes generální ředitel Herbert Diess. Skupina zveřejnila výroční zprávu za loňský rok s podrobnými výsledky hospodaření.

Volkswagen v únoru oznámil, že provozní zisk se mu loni bez zahrnutí mimořádných položek propadl o 45 procent na 10,6 miliardy eur (278 miliard Kč).Cílem Volkswagenu je zvýšit provozní marži po roce 2021 na sedm až osm procent. Neupřesnil však, ve kterém roce. Provozní marže, což je podíl provozního zisku na tržbách, se má letos podle plánů automobilky pohybovat v rozmezí pět až 6,5 procenta. Loni činila 4,8 procenta.

Do roku 2023 chce Volkswagen snížit fixní náklady o dvě miliardy eur, což by bylo o pět procent. Náklady na materiál se ve stejné době mají snížit o sedm procent. Volkswagen zatím odmítl zveřejnit pevné datum ukončení výroby aut se spalovacím motorem. Podle médií to zdůvodnil regionálně odlišnými podmínkami.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *