bitcoin, kryptoměna

Goldman Sachs nabídne svým klientům investice do Bitcoinu

Americká investiční banka Goldman Sachs je další z řady velkých bankovních domů, který bere vážně kryptoměnová aktiva. Hodlá totiž svým klientům nabídnout investice do Bitcoinu v širokém spektru produktů.

Banka Goldman Sachs aktuálním memorandem potvrdila, že své privátní klientele začne nabízet také investice do kryptoměn, zejména do Bitcoinu. Za tímto účelem banka dokonce jmenovala do funkce šéfky divize pro digitální aktiva Mary Richovou. Jejím úkolem bude v tuto chvíli privátní klienty vzdělávat v oblasti investic do kryptoměn a toho, jak funguje technologie blockchain a k čemu je vlastně užitečná.

„Úzce spolupracujeme s týmy napříč celou bankou, abychom zjistili, jak nejlépe naše klienty oslovit a nabídnout jim ten správný vhled to celého ekosystému. Počítáme, že v blízké budoucnosti pak budeme schopni služby v této oblasti poskytovat,“ uvedla Richová v rozhovoru pro CNBC.

Americká investiční banka Goldman Sachs není prvním velkým bankovním domem, který se chystá klientům investiční nástroje v oblasti kryptoměn nabídnout. Nedávno se objevily informace, že podobný krok chystá největší německá banka Deutsche Bank.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *