Čína, Šanghaj

Akcie v Hongkongu i Číně ve středu rostly. Reagovaly na americká data o inflaci

Obchodování na burzách v Číně a Hongkongu se ve středu neslo ve znamení poměrně silného růstu. Akciové trhy byly taženy zejména technologickými tituly. Investoři navíc reagovali na úterní data o americké inflaci.

Burza v Šanghaji měřeno souhrnným indexem posílila o 0,6 procenta, index CSI zahrnující blue chips akcie pak zpevnil o 0,8 procenta. Ještě o něco silnější růst během středečního obchodování vykázala menší akciová burza v Šen-čenu, jejíž hlavní index přidal bezmála 1,5 procenta. Na obou čínských trzích se projevovala dobrá nálada investorů zejména u technologických titulů. Tento segment v Šanghaji zpevnil o 1,38 a v Šen-čenu dokonce o 2,24 procenta.

Výrazný růst zaznamenala burza v Hongkongu. Její hlavní index Hang Seng přidal 1,42 procenta. Dílčí index zahrnující čínské společnosti posílil o 1,37 procenta. Technologický segment rostl o bezmála 2,5 procenta a akcie společností dodávající suroviny přidaly dokonce 4,29 procenta. Hongkong reagoval na americká data o inflaci, která se v březnu dostala na nejvyšší úroveň od července 2018. Investoři totiž v obavách hledají příležitosti, jak své peníze před rostoucí inflací v USA chránit.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *