Beijing

Akcie v Číně, Hongkongu i Japonsku se v pondělí ocitly pod prodejním tlakem

Hlavní asijské akciové trhy během pondělního obchodování ztrácely. Nejvíce oslabovaly energetické tituly nebo akcie přepravních společností. V Hongkongu ztrácely také akcie technologických firem.

Hlavní akciový index burzy v Šanghaji oslabil v pondělí o 1,1 procenta, index CSI300 zahrnující nejvýznamnější společnosti pak ztratil 1,7 procenta. O největší propad se zasloužily akcie přepravních společností, když některé z nich oslabily až o 10 procent. Dolů zamířily také akcie firem dodávajících suroviny. Burze nepomohla ani pozitivní očekávání dat o vývoji čínské ekonomiky v prvním letošním čtvrtletí.

Pod prodejním tlakem se ocitly také akcie v Hongkongu, když hlavní index Hang Seng odepsal 0,86 procenta. Index zahrnující čínské společnosti ztratil necelé procento. Technologický segment dokonce klesl o 1,6 a segment zahrnující firmy ze spotřebitelského sektoru o 2 procenta.

Propad se dostavil také na burzu v Tokiu. Index Nikkei oslabil o 0,77 procenta, když největší ztráty zaznamenaly technologické společnosti ze zpracovatelského průmyslu v čele s Yaskawa Electric. Akcie tohoto výrobce robotů oslabily o více než sedm procent.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *