dolar

Dolar klesl na dvoutýdenní minimum, v USA přibylo žadatelů o podporu

Americký dolar dnes klesl na dvoutýdenní minimum, kopíroval pohyb výnosů dluhopisů americké vlády. Počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech minulý týden nečekaně stoupl.

Po 19:20 SELČ dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, klesal o 0,4 procenta na 92,05 bodu. Euro vůči dolaru ve stejnou dobu posilovalo o 0,4 procenta na 1,1920 USD. Dolar k jenu oslaboval o 0,6 procenta na 109,25 JPY a euro vůči jenu oslabovalo o 0,1 procenta na 130,21 JPY.

Data o vývoji pracovního trhu ve Spojených státech následovala po středečním zveřejnění zápisu z posledního zasedání americké centrální banky (Fed). Zápis potvrzuje dosavadní pozici banky, že bude trpělivá, než zvýší úrokové sazby. Představitelé Fedu se shodli, že bude zřejmě trvat ještě „nějaký čas“, než se podaří dosáhnout podstatného dalšího pokroku v plnění cílů, kterými jsou maximální zaměstnanost a stabilní ceny.

„Vývoj pracovního trhu špatným směrem umocnil zápis Fedu, podle nějž je americká ekonomika daleko od toho, co Fed považuje za zdravé,“ uvedl analytik Joe Manimbo ze společnosti Western Union Business Solutions.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *