New York, USA

Americké akcie jsou rekordně vysoko. Dolar je nejsilnější od poloviny dubna

Hlavní index newyorské burzy S&P 500 zakončil středeční obchodování na nejvyšší úrovni ve své historii. Krátce před zavřením parketu dokonce na chvíli překročil hranici 4300 bodů. Newyorská burza tak rostla pátý den v řadě.

Dařilo se také indexu Dow Jones Industrial Average, který zpevnil o 0,61 procenta a rovněž se přiblížil svým historickým maximům. Pouze technologický Nasdaq ve středu mírně ztratil. Americké akcie ale za sebou mají další úspěšné čtvrtletí. Všechny tři klíčové indexy na Wall Street dokázaly růst nepřetržitě pátý kvartál po sobě. S&P 500 má za sebou dokonce nejlepší první pololetí od roku 1998.

Wall Street se veze na vlně optimistických očekávání týkajících se vývoje na americkém trhu práce. První data naznačují, že v červnu v USA vzniklo více nových pracovních míst, než se předpokládalo. Zatímco analytici dotazováni agenturou Reuters očekávali přírůstek ve výši 600 tisíc, v červnu vzniklo skoro o sto tisíc pracovních míst více.

To se projevilo rovněž na kursu amerického dolaru vůči koši klíčových globálních měn. Dolarový index zpevnil v červnu o tři procenta a je nejsilnější od poloviny dubna. Vedle dobrých zpráv z ekonomiky se na tom podepsala také nedávná změna avizované měnové politiky Fedu ve smyslu dřívějšího utahování měnověpolitických šroubů, než se původně předpokládalo.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *