měď, Čína, těžba, baterie

Číňané masivně investují do zvýšení těžby mědi a dalších surovin pro výrobu baterií

Jeden z největších čínských těžařů oznámil investice do projektu, který má zvýšit produkci mědi o 100 tisíc tun ročně. Hlavním důvodem je očekávaná rostoucí poptávka po bateriích do elektromobilů.

Společnost Jiangxi Copper chce do projektu investovat přes 11 miliard jüanů, což představuje v přepočtu asi 1,76 miliardy dolarů. O investici rozhodlo vedení společnosti jen krátce poté, co oznámila meziroční zvýšení zisku o více než 300 procent v prvním pololetí letošního roku.

Projekt se bude nacházet v čínské provincii Ťiang-si, kde společnost sídlí a provozuje většinu svého byznysu. Kapacita projektu má být po jeho dokončení 100 tisíc tun ročně. Bude však rozdělen na dvě fáze. První má zahájit provoz do konce roku 2023, druhá pak do dalších pěti let.

Společnost Jiangxi Copper ale uvedla, že v příštích letech má v plánu další investice do dalších projektů na dobývání měděné rudy a jiných surovin potřebných pro výrobu baterií do elektromobilů. Celkový objem investic se tak přiblíží dvěma miliardám dolarů. O odbyt se firma neobává, jelikož se dá předpokládat růst poptávky po bezemisním typu dopravních prostředků.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *