letadla Boeing 737

Aerolinky v USA se vracejí na oblohu. American a Southwest vykázaly čtvrtletní zisk

Letecké společnosti ve Spojených státech ožívají. Společnosti American Airlines a Southwest Airlines pocítily ve druhém čtvrtletí návrat zákazníků a růst poptávky po letecké dopravě. Na předcovidovou úroveň však ještě ztrácejí.

American Airlines a Southwest Airlines vykázaly za druhé letošní čtvrtletí zisk, k čemuž jim pomohla jak státní finanční injekce, tak zvýšení počtu prodaných letenek. American vydělaly 19 milionů dolarů (před rokem měly ztrátu přes 2 miliardy), Southwest 348 milionů.

Tržby American meziročně stouply o 361 procent na téměř 7,5 miliardy dolarů a od dubna do června přepravily 44 milionů pasažérů. Pětkrát více než před rokem.  „Jsme teprve napůl cesty k úplnému uzdravení,“ řekl u příležitosti oznamování čtvrtletních výsledků Doug Parker, výkonný ředitel American Airlines. Parker rovněž představil plán na splacení dluhů American v objemu 15 miliard dolarů do roku 2025.

Obě zmíněné aerolinky se ale potýkají s novým problémem. Nedaří se jim sehnat personál, aby mohly obnovit svou síť tak rychle, jak by si představovaly. Dokonce kvůli tomu musely zrušit i několik letů. Věří ale, že se situace zlepší.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.