letiště, letadla, doprava

Poptávka po leteckém benzínu jeví známky oživení

Letecká doprava začíná ve Spojených státech pomalu ale jistě oživovat. A s ní i poptávka po leteckém palivu. Pro agenturu Reuters to uvedl šéf jedné amerických společností zpracovávajících ropu.

Očkování proti koronaviru nese ve Spojených státech ovoce v podobě zvýšeného zájmu o leteckou dopravu. A díky tomu začíná oživovat také poptávka po leteckém palivu. „Poptávka se začíná zvedat a vykazuje známky oživení. Díky tomu mohou rafinérie zvýšit podíl ropy zpracovávané právě na tento druh paliva,“ uvedl pro agenturu Reuters Joe Israel, výkonný ředitel americké společnosti Par Pacific, která zpracovává ropu.

V březnu došlo ke zvýšení počtu pasažérů, kteří se ve Spojených státech vydali na cestu letadlem. Objem osobní dopravy je zde ale stále asi 38 procent pod úrovní před propuknutím pandemie koronaviru. Nicméně s rostoucím počtem očkovaných Američanů se dá očekávat, že se čísla budou stále zlepšovat.

Využití kapacit amerických rafinérií je stále ještě asi 10 až 15 procent pod úrovní před nástupem pandemie, nicméně zpracovatelé očekávají, že se tato mezera bude v dohledné době zmenšovat. „Do léta by se volné kapacity rafinérií mohly pohybovat kolem pěti procent,“ dodal pro Reuters Joe Israel.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *