Indie, CzechTrade

Agentura CzechTrade dnes otevřela v Indii první exportní inkubátor

Státní agentura CzechTrade dnes otevřela v indickém Béngalúru svůj první exportní inkubátor. Vytvořila tak potřebné zázemí pro české firmy, které už mají zkušenost s exportem a chystají další rozvoj formou lokálních poboček. Společnosti budou moci vybavené kancelářské prostory spolu se službami CzechTrade využívat půl roku. Indický inkubátor nabízí prostor pro pět firem, první čtyři ho začnou využívat od ledna. Další exportní inkubátor by měl být uveden do provozu v únoru příštího roku v americkém Chicagu. Se službou agentura v dohledné době počítá v Brazílii, Turecku a Kazachstánu, uvedla dnes v tiskové zprávě.

V Béngalúru bude moci díky inkubátoru pět exportérů současně používat kanceláře a místní adresu pro registraci firmy. Zahraniční kancelář CzechTrade jim pomůže s vyjednáváními s místními úřady, vyhledáním obchodních partnerů, zajištěním obchodních schůzek, zajištěním dopravy nebo zajistí tlumočnické služby.

„Cílem inkubační doby je, aby si firmy založily vlastní podnikatelskou entitu v Indii, měly možnost nalézat nové obchodní příležitosti a partnery. Následně budou moci pokračovat ve své ekonomické činnosti podle vlastních záměrů a rozhodnutí. Nedílnou součástí projektu je i fakt, že si české firmy budou moci sdělovat své zkušenosti, což urychlí jejich aklimatizaci na místní poměry,“ řekl ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Béngalúru Ivan Kameník.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.