Agentura CzechTrade nabízí firmám do odvolání poradenství zdarma

Státní agentura na podporu obchodu CzechTrade v souvislosti s problémy způsobenými šířením nového typu koronaviru začala ode dneška do odvolání nabízet českým firmám bezplatné exportní poradenství v 58 zemích. Poplatky zruší také u rozjednaných zakázek. Zástupci agentury mohou podnikům pomoct při řešení potíží s dopravou zboží, prověřením trhu nebo analýzou konkurence. ČTK o tom dnes CzechTrade informoval v tiskové zprávě.

Podnikatelé mohou využít služeb CzechTradu prostřednictvím pracovníků pražské centrály i zahraničních kanceláří. Agentura podle jejího ředitele Radomila Doležala může pomoct kromě uvedených činností se sestavením databáze potenciálních kontaktů nebo ověřením zájmu u tří společností. Poradit může také v případě uváznutí zboží na hranicích. Každý klient CzechTrade má také nyní možnost bezplatné prezentace své firmy v Adresáři exportérů.

Zahraniční kanceláře CzechTrade připravují pro podnikatele zpravodajství o zahraničním obchodu v souvislosti s koronavirem. Je dostupné na webu CzechTrade i na portálu pro podnikání a export BusinessInfo.cz/koronavirus. Podle Doležala agentura pracuje na dalších projektech, které by měly českým firmám pomoct.

CzechTrade je agentura pro podporu exportu, řízená ministerstvem průmyslu a obchodu. Působí od roku 1997, pomáhá českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Loni českým podnikatelům pomohl zprostředkovat zhruba 1065 exportních příležitostí.

Vývoz českých firem loni podle předběžných údajů Českého statistického úřadu stoupl meziročně o dvě procenta na rekordních 3,69 bilionu korun. Největším exportním trhem pro ČR je Německo, na druhém místě je Slovensko, třetím největším vývozním trhem pro ČR je Polsko.

 

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *