tokio, japonsko, asie

Akcie v Číně, Koreji a Indii uzavřely týden růstem. Pomohl i šéf amerického Fedu

Významné asijské finanční trhy uzavřely uplynulý týden přešlapováním na místě nebo růstem. Akcie v Indii na okamžik vystoupaly na historické maximum, když je vzhůru táhly průmyslové tituly.

Páteční obchodování na asijských trzích bylo ospalé. Prakticky všechny významné burzy čekaly na projev šéfa americké centrální banky Jeromea Powella, a tak se obchodovalo velmi opatrně. Některé burzy stagnovaly, jiné mírně posilovaly.

Rozporuplně se vyvíjela burza v Bombaji, kde zpočátku akcie vystoupaly na historické maximum, aby vzápětí mírně oslabily. Trh vzhůru táhly průmyslové tituly, růst následně mírnily banky, u nichž se projevila nervozita před Powellovým projevem. Souhrnný index však nakonec uzavřel mírně v pozitivním teritoriu.

V podobné náladě se obchodovalo také v Soulu, kde index KOSPI nakonec posílil o 0,17 procenta. Za celý uplynulý týden si připsal 2,4 procenta, což je nejvyšší týdenní růst od počátku letošního února. Akcie v Soulu sílily i vlivem pozitivního očekávání kolem projevu šéfa Fedu.

Šanghajská burza v pátek zpevnila o 0,6 procenta. Investoři ocenili finanční injekci čínské centrální banky tamnímu bankovnímu sektoru.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.