seoul, jižní korea, soul

Na burzu v Soulu směřuje Kakao Bank, může být třetí největší bankou v zemi

Na akciovou burzu v jihokorejské metropoli Soulu směřuje finanční ústav Kakao Bank, který funguje pouze přes internet a který chce z prodeje akcií získat až 2,55 bilionu wonů (48,2 miliardy Kč). Pokud se mu podaří tuto částku získat, stane se třetí největší bankou v Jižní Koreji, uvedla dnes agentura Bloomberg.

Za bankou stojí internetová společnost Kakao, která byla založena v roce 2010 a která zaměstnává přes 10.000 lidí. Banka prodává v primární veřejné nabídce (IPO) 65,45 milionu akcií v ceně 33.000 až 39.000 wonů za kus a pokud se jí podaří akcie prodat za maximální cenu, bude mít tržní hodnotu v přepočtu více než 16 miliard dolarů (přes 341 miliard Kč).

Největšími bankami v Jižní Koreji jsou nyní KB Financial Group a Shinhan Financial Group. Kakao se řadí vedle mnoha dalších firem, které se v Koreji teď snaží využít příznivé situace na trhu k prodeji akcií. Na burze v New Yorku uvedl své akcie on-line prodejce Coupang a k podobnému kroku se chystá společnost Krafton. Skupina Kakao, která se snaží své afilace přimět ke vstupu na trh, loni v září umístila na burze akcie své součásti Kakao Games. Ke vstupu na burzu se letos chystá i součást Kakao Pay a totéž zvažují součásti Kakao Mobility a Kakao Entertainment.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *