Šéf Bílého domu Joe Biden chce, aby se podíl elektromobilů na prodeji nových aut zvýšil do konce této dekády nejméně na 50 procent

Americká vláda vyčlení na podporu výroby baterií do elektromobilů tři miliardy dolarů

Šéf Bílého domu Joe Biden chce, aby se podíl elektromobilů na prodeji nových aut zvýšil do konce této dekády nejméně na 50 procent. Jeho administrativa proto připravila nemalou finanční injekci na podporu produkce baterií do elektricky poháněných vozů.

Podpora elektromobilů

Na infrastrukturu, která má podpořit produkci baterií pro elektromobily, hodlá Bidenova administrativa vyčlenit tři miliardy dolarů. Ty jsou součástí celkového balíčku na podporu dekarbonizace americké ekonomiky, jehož objem čítá jeden bilion dolarů.

Peníze mají směřovat do projektů, které budou řešit zpracování vstupů pro výrobu velkokapacitních baterií a také jejich recyklaci. Prostředky bude rozdělovat Federální ministerstvo energetiky.

Infrastrukturní balíček

Americký prezident Joe Biden chce docílit, aby podíl elektromobilů na prodeji nových vozidel dosáhl do konce této dekády alespoň 50 procent. Infrastrukturní balíček má rovněž podpořit postupné snižování závislosti na dodávkách strategických surovin z Ruska nebo z Číny. V souvislosti s dekarbonizací americké ekonomiky mají vznikat také tisícovky nových pracovních míst.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *