Americké akcie dnes převážně posilovaly, velkou měrou k tomu přispěly výsledkové zprávy maloobchodních společností Walmart a Home Depot.

Americké akcie posilovaly, přispěli k tomu maloobchodníci

Americké akcie dnes převážně posilovaly, velkou měrou k tomu přispěly výsledkové zprávy maloobchodních společností Walmart a Home Depot. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,71 procenta a uzavřel na 34.152,01 bodu.

Širší index S&P 500 vzrostl o 0,19 procenta na 4305,20 bodu, zatímco index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,19 procenta na 13.102,55 bodu.

Největší maloobchodní řetězec na světě

Společnost Walmart, která je největším maloobchodním řetězcem na světě, dnes zlepšila celoroční výhled a její akcie posílily o více než pět procent. Akcie řetězce obchodů pro kutily Home Depot si připsaly přes čtyři procenta, protože čtvrtletní tržby podniku překonaly očekávání.

Investoři nyní čekají na středeční zveřejnění údajů o červencovém vývoji maloobchodních tržeb ve Spojených státech a zápisu z posledního zasedání americké centrální banky (Fed). Zápis by mohl poskytnout investorům lepší představu ohledně budoucího vývoje měnové politiky v USA.

Euro posiluje vůči dolaru

Na devizovém trhu dnes euro mírně posiluje vůči americkému dolaru, a to navzdory obavám o ekonomiku eurozóny. Kolem 22:00 SELČ si jednotná evropská měna připisovala zhruba desetinu procenta na 1,0170 USD. Americkou měnu nicméně nadále podporuje očekávání, že ekonomika Spojených států si povede lépe než jiné ekonomiky a že Fed bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb.

Euro dnes nejprve oslabovalo. Přispěla k tomu zpráva institutu ZEW, že důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v srpnu klesla kvůli obavám z negativních dopadů rostoucích životních nákladů na spotřebu. Později však jednotná evropská měna své ztráty smazala.

Zdroj: ČTK

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *