S trochou nadsázky by se dalo říci, že americký prezident Joe Biden učinil „trumpovský“ krok. Podepsal zákon, který výraznou sumou podpoří výrobu čipů.

Joe Biden dal zelenou podpoře výroby mikročipů v USA. Chce zvýšit konkurenceschopnost vůči Číně

S trochou nadsázky by se dalo říci, že americký prezident Joe Biden učinil „trumpovský“ krok. Podepsal zákon, který výraznou sumou podpoří výrobu čipů na území Spojených států s cílem vytvořit konkurenci Číně.

Spojené státy drží krok s Čínou

„Budoucnost bude made in America,“ prohlásil současný šéf Bílého domu poté, co podepsal podporu investic do rozšiřování kapacit pro výrobu mikročipů. Na základě zákona vláda poskytne necelých 53 miliard dolarů výrobcům čipů v USA, aby zvětšovaly své produkční schopnosti. Spojené státy ale nechtějí Číně konkurovat pouze v produkci čipů, nýbrž s ní chtějí držet krok i v případě vědy a technologií obecně.

Cílem je zvýšování investic do výroby čipů

Joe Biden pochválil americké firmy, které do výroby čipů již investují, vláda je v tomto úsilí chce podpořit. Zatím ale není jasné, kdy americké ministerstvo obchodu sepíše pravidla, na základě kterých se budou granty ze zmíněného balíku peněz rozdělovat. A hlavně, jak dlouho bude rozdělování trvat a kdy vládní podpora přinese své první ovoce. Cílem podpory nicméně je, aby se podíl USA na globálních investicích do výroby čipů zvýšil ze dvou na deset procent.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *