hongkong, asijské město, asie, město, akcie, akciové trhy

Asijské akcie začínají nový týden smíšeně. Čína a Hongkong dolů, Tokio a Soul vzhůru

Zatímco akciové trhy v Šanghaji, Šen-čenu a Hongkongu oslabovaly, v Soulu a Tokiu se nadechly k růstu. Čínu a Hongkong tlačila dolů data o zahraničním obchodu nejlidnatější země světa, jinde se promítl optimismus po pátečních číslech z amerického trhu práce.

Šanghajský souhrnný akciový index na začátku nového obchodního týdne oslabil o 0,2 procenta, index zahrnující nejlikvidnější tituly ztratil jen 0,1 procenta. Menší burza v Šen-čenu pak oslabila v podobné míře, avšak technologický ChiNext ztratil více než procento.

Čínské akcie oslabovaly pod vlivem horších než očekávaných dat o zahraničím obchodu. Čínské importy totiž v květnu vzrostly nejrychleji za posledních deset let, a to především kvůli rostoucím cenám dovážených komodit. Růst exportu nenaplnil očekávání analytiků.

Tokio a Soul rostly pod vlivem pátečních dat z amerického trhu práce. Tokijský index Nikkei přidal 0,27 procenta a nejvíce mu pomohly technologické tituly, ale také akcie námořních dopravních společností. Podobně se vyvíjelo obchodování a burze v Soulu, když tamní souhrnný index KOSPI přidal 0,37 procenta.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *