bitcoin

Atraktivnější Bitcoin: udržitelný rozvoj

Kvůli zásahům Číny proti těžařům závislým na energii z fosilních paliv, se mnoho společností  přesunulo do oblastí s možností využití levnější a hojnější obnovitelné energie. Tento postup ale zároveň zvýšil atraktivitu Bitcoinu pro investory jak institucionární, tak pro ty individuální, kteří se svezou na vlnovém efektu.

Čína na jaře tvrdě zasáhla prosti těžbě Bitcoinu, který spotřebovává velké množství energie z uhlí. Těžaři před nedávnem vypnuli svůj těžařský hardware, pravděpodobně proto, aby se připravili na velkou migraci. Čínské regulace a následný odliv těžařů ubraly bitcoinu kolem 60 % hodnoty. Navíc Elon Musk oznámil, že Tesla dočasně nebude přijímat platbu v bitcoinu.

Nyní se už ceny bitcoinu zotavily, i díky přesunu těžařů do zemí s obnovitelnou energií. Těžba se navíc stává lukrativní i pro společnosti v USA, kterým vyhovuje pokles konkurence ze strany Číny. Kritika bitcoinu za neúměrnou spotřebu energie ale přetrvává. Podle kritiků má Bitcoin ospravedlňovat vyšší znečišťování společností.

V neposlední řadě je překážkou pro nejoblíbenější kryptoměnu i regulační omezení ve Spojených státech, které mohou odradit společnosti od přesídlení do Ameriky.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.