Bitcoin během uplynulého týdne mírně sílil. Vodítkem mu byl vývoj na akciovém trhu Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna Bitcoin se několikrát v uplynulém týdnu přiblížila hranici 25 tisíc dolarů. Za posledních sedm dní si připsala asi 6,5 procenta. Investoři opatrně sbírají odvahu a vracejí se do pozic.

Bitcoin během uplynulého týdne mírně sílil. Vodítkem mu byl vývoj na akciovém trhu

Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna Bitcoin se několikrát v uplynulém týdnu přiblížila hranici 25 tisíc dolarů. Za posledních sedm dní si připsala asi 6,5 procenta. Investoři opatrně sbírají odvahu a vracejí se do pozic.

Investorské výsluní

Bitcoin pokračuje v pomalém, ale jistém návratu na investorské výsluní. Zatímco ještě před měsícem sotva udržel metu 20 tisíc dolarů, nyní se obchoduje blízko 25tisícové hranici. Za uplynulých 30 dní tak Bitcoin zpevnil přibližně o čtvrtinu, z toho jen za uplynulých sedm dní přidal asi 6,5 procenta a během víkendu byl několikrát na dosah právě 25 tisícům dolarů.

Zvýšený zájem o obchodování

Vedle zájmu o Bitcoin se také v uplynulém měsíci výrazně zvýšil zájem o obchodování kryptoměnových derivátů. Podle analytické společnosti CryptoCompare se objem obchodů u kryptoderivátů za červenec zvedl o 13 procent na 3,12 bilionu dolarů. Podle analytiků je totiž lákadlem pro investory právě sílící přesvědčení, že kryptoměnové trhy se po svém otřesu z první poloviny letošního roku dostávají z nejhoršího a jsou na cestě k oživení. Podobně jako trhy akciové.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *