Další rána pro Bitcoin.

Další rána pro Bitcoin. Nejstarší kryptoměna oslabila pod 19 tisíc dolarů

Nejrozšířenější a nejstarší digitální měna Bitcoin míří k nejnižším hodnotám od listopadu 2020. Poslední červnový den se obchodoval pod 19 tisíci dolarů a během jediného dne odepsal přes 6,5 procenta.

Soustavné oslabování

Bitcoin má za sebou další několikadenní sérii soustavného oslabování. Zatímco ještě během úterý se pohyboval v intervalu mezi 20,5 a 21 tisíci dolarů, ve středu už se propadlo pod 20 tisíc. Na středeční ztráty navázal i ve čtvrtek kdy se krátce před půlnocí středoevropského letního času dostal pod hranici 19 tisíc dolarů.

Jaké jsou ztráty Bitcoinu?

Bitcoin tak od začátku letošního roku ztratil už bezmála 60 procent své hodnoty. Podle některých odborníků jde však jen o krátkou zastávku na cestě za mnohem hlubším propadem. „Bitcoin může být nyní velmi náchylný k dalšímu propadu. Mnoho obchodníků se obává, že míří k 10 tisícům dolarů,“ uvedl pro portál CoinDesk.com Edward Moya, analytik společnosti Oanda.

Vývoj na kryptoměnovém trhu je rovněž velmi provázaný s akciovým trhem, který rovněž v dosavadním průběhu letošního roku vykazuje relativně hluboký propad. Wall Street má za sebou dokonce nejhorší první kalendářní pololetí od 70. let minulého století. Špatná nálada investorů se tak přelévá i do digitálních měn.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.