Hlavní index newyorské burzy S&P 500 v dosavadním průběhu roku ztratil kolem osmnácti procent. To je nejhorší pololetní výsledek od roku 1970.

Wall Street má za sebou nejhorší první pololetí za 50 let. Co na investory čeká v tom druhém?

Hlavní index newyorské burzy S&P 500 v dosavadním průběhu roku ztratil kolem osmnácti procent. To je nejhorší pololetní výsledek od roku 1970. Přitom se americká centrální banka chystá dále zpřísňovat měnovou politiku, což z krátkodobého hlediska akciím neprospívá.

Nejhorší výsledek v moderní historii

Dluhopisový trh je na tom jen o něco lépe než ten akciový. Podle indexu Vanguard Total Bond Market Index americké dluhopisy od počátku letošního roku ztratily necelých 11 procent. Také v tomto případě se jedná o jeden z nejhorších výsledků prvního kalendářního pololetí v moderní historii.

A vzhledem k tomu, že očekávání investorů kolísá mezi pokračující vysokou inflací a hospodářskou recesí způsobenou přísnou politikou Fedu, jen málokdo z nich věří, že se špatná nálada z trhů brzy vytratí.

Bude letošní druhé pololetí lepší?

„Neočekáváme, že jakási dávkovaná volatilita, kterou jsme viděli v první polovině tohoto roku, odezní,“ řekl agentuře Reuters Timothy Braude, jeden z vrcholových manažerů Goldman Sachs Asset Management. Pro druhé letošní pololetí existuje řada indikátorů předpovídajících oživení finančních trhů, na straně druhé stojíme před řadou nejistot, které víru v lepších příštích šest měsíců narušují: inflace, válka další vlna covidu.

7 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *