Vstává Bitcoin z mrtvých? Největší kryptoměnová burza vynulovala poplatky za obchodování

Vstává Bitcoin z mrtvých? Největší kryptoměnová burza vynulovala poplatky za obchodování

Bitcoin po několikatýdenním takřka setrvalém sestupu se možná ocitá v bodě, kdy se jeho cenový trend obrací. Během uplynulého týdne totiž zpevnil o více než 12 procent a o víkendu se dokonce obchodoval blízko hranice 22 tisíc dolarů.

Nulové poplatky zvýšily objem obchodů

Poté, co největší kryptoměnová burza světa Binance zavedla v pátek nulové poplatky za obchodování, se výrazně zvýšil objem obchodů s digitálními měnami. A to na největší úroveň od března 2020. Převažovaly příkazy k nákupům kryptoměn, což zjevně pomohlo i jejich cenám.

Bitcoin během pátku výrazně zpevňoval a potvrdil tak rostoucí trend uplynulého týdne. V jeden moment se cena nejpopulárnější kryptoměny dostala i nad 22 tisíc dolarů. Během víkendu sice přišla korekce, nebyla však zdaleka tak výrazná. Bitcoin se po většinu času obchodoval kolem 21,5 tisíce dolarů.

Rostoucí obavy z ekonomické recese

Vynulování poplatků na největší kryptoměnové burze však nebylo jediným faktorem posílení Bitcoinu. Ten se vezl na volně optimismu akciových investorů, neboť nejvýznamnější evropské a americké burzy v minulém týdnu zpevňovaly. Otázkou je, jak dlouho pozitivní nálada vydrží, neboť rostou obavy z nástupu ekonomické recese ve světě.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *