Kryptoměny se po divokém týdnu stabilizovaly. Medvědí nálada na trhu ale převažuje

Kryptoměny se po divokém týdnu stabilizovaly. Medvědí nálada na trhu ale převažuje

Zdá se, že Bitcoin bojuje o psychologickou hranici 30 tisíc dolarů. Během uplynulého týdne ji sice prolomil shora, v jeho závěru se však nad tuto úroveň opakovaně vracel. Stabilitu hledaly i další kryptoměny.

Vzpamatovává se Bitcoin?

Bitcoin během jediného týdne odepsal více než čtvrtinu své hodnoty a ve čtvrtek se obchodoval jen těsně nad hranicí 26 tisíc dolarů. Ještě před začátkem víkendu se však začal vzpamatovávat a ze čtvrtku na pátek se jeho cena přehoupla přes 30 tisíc dolarů. O víkendu však přišel další pokles a Bitcoin hledal směr v intervalu 28 až 30 tisíc dolarů.

Špátná nálada panuje i na trhu s akciemi

Podle analytiků portálu Coindesk.com je ale nutné počítat spíše s variantou, že Bitcoin opět zamíří do červených čísel, protože na trhu stále převládají medvědí nálady. Výrazný propad zaznamenaly také další poměrně rozšířené kryptoměny jako Ethereum nebo Ripple.

Trh s digitálními měnami kopíruje vývoj na trzích akciových, který se rovněž potýká se špatnou náladou investorů způsobenou obavami ze zpřísňování měnové politiky či vývojem na Ukrajině. Květen navíc bývá na finančních trzích dlouhodobě jeden z nejhorších měsíců v roce.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *