bitcoin, kryptoměna

Bitcoin má za sebou víkend nad 40 tisíci dolary. Je kryptoměna z nejhoršího venku?

Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna má za sebou nejdelší nepřetržité období růstu za posledních osm let. Během uplynulého víkendu se udržela nad hranicí 40 tisíc dolarů.

A analytici už si začínají klást otázky, zda medvědí nálada z trhu nadobro zmizela. Bitcoin se totiž za více než 40 tisíc dolarů obchodoval naposledy v polovině června, a to jen na velmi krátkou dobu. Jinak téměř nepřetržitě klesal od začátku května, kdy automobilka Tesla oznámila, že nebude Bitcoin nadále přijímat jako platidlo.

Bitcoin se nejvýše během víkendu dostal v neděli 1. srpna před 6. hodinou ranní středoevropského letního času. V tu dobu se obchodoval bezmála za 42,5 tisíce dolarů. V dalším průběhu dne ztrácel, ale pohyboval se stále kolem 41 tisíc dolarů.

Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna prudce posílila 26. července poté, co se objevily spekulace, že se na jeho přijímání jako platidla chystá jeden z největších e-shopů světa, americký Amazon. Podpořilo ho také vyjádření Elona Muska, podle něhož by se Tesla k Bitcoinu mohla vrátit, protože se dramaticky zvyšuje podíl obnovitelných zdrojů energie využívaných pro jeho těžbu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.